Liebster Blog Award

Zostałam dominowana do LBA, czyli Liebster Blog Award, i to przez dwie dziewczyny jednocześnie! To dla mnie wielka przyjemność, a jeżeli zgodnie z założeniem tego tagu nominacja to wyraz uznania za dobrze wykonaną robotę, to najlepsza nagroda. Dziękuję z całego serduszka autorkom blogów Zdrowo psychiczna oraz Flawless bananaa i serdecznie zapraszam do odwiedzenia ich ciekawych zakątków (linki schowane pod nazwami).

Na czym polega ten tag? Muszę odpowiedzieć na jedenaście pytań, które zadały mi dziewczyny, a potem nominować kolejnych jedenaście osób. Nie mogę wybrać blogów, które mnie wybrały. Obowiązkowo do postu dorzucam logo akcji. LBA ma na celu promowanie nowo powstałych blogów i lepsze poznanie ich autorów. To do dzieła!

Pytania, które zadała mi Zdrowo psychiczna

1.Jakie imię masz lub weźmiesz Sobie na bierzmowanie ?
Anna
2.Masz jakieś zwierzątka w domu ?
Tak, psa. 
3.Masz rodzeństwo ?
Tak, młodszą siostrę. 
4. Dlaczego założyłaś Bloga ?
Pisanie sprawia mi ogromną frajdę. Stwierdziłam, że zamiast tylko rozmyślać o tym, co można by opisać, po prostu zacznę to robić. Prowadzenie bloga jest najlepszym nauczycielem, bo gdy publikujesz tekst, czytelnicy mogą go skomentować. Właśnie to był jeden z powodów założenia Sztuki Parzenia Herbaty- by nauczyć się docierać do czytelników. Chciałabym nauczyć się dobrze pisać i myślę, że blog mi w tym pomoże. :)
5. Wolisz czytać czy słuchać audiobooki ?
Wolę czytać. Ja, by lepiej poznać historię, muszę poczuć w dłoniach książkę, powąchać ją. Oddać szacunek.
6. Jaka jest Twoja ulubiona piosenka ? 
To jedno z najtrudniejszych pytań, które można kiedykolwiek usłyszeć. ;) Co pewien czas mój gust dokonuje research i zmienia ulubioną piosenkę. Ostatnio jest to "Cool" (pozdrawiam Julię, która właśnie dzisiaj wyjechała do Francji) oraz "Kotik" (wiem, że to zabawnie brzmi, ale to nowa piosenka mojego idola, więc jak mogłabym jej nie lubić? :) )
7. Co cenisz najbardziej w ludziach ?
Najbardziej cenię ludzi, który są zdolni do bezinteresownej pomocy innym, nie są zazdrośni o coś, na co ktoś inny pracował latami, a także są ambitni, pracowici.
8. Co Cię najbardziej denerwuje w ludziach ?
Zazdrość, wścibstwo, szczerość aż do bólu, przesadny upór, zbyt wysokie ego, wtrącanie się w nie swoje sprawy i robienie czegoś na odwal, za przeproszeniem.
9. Wieś czy miasto ?
Nie wiem. Z jednej strony, mieszkam bardziej na wsi niż w mieście i uważam, że to najlepsza opcja. Cisza, spokój, mili sąsiedzi, natura. Z drugiej jednak miasto jest fascynujące. Chciałabym na studiach zamieszkać w mieście. Gdy poznam aspekty jego życia, będę mogła powiedzieć, co jest mi bliższe. 
10. Ognisko czy grill ?
Grill. Rzadko bywam na ogniskach, a gdy już wpadnę, to nie jest zbyt ciekawie.
11.Podoba Ci się mój blog ?
Tak, jest bardzo ciekawy. :)

Pytania, które zadała mi Flawless bananaa


1.Twój ulubiony film i dlaczego właśnie ten ? 
Raczej nie mam swojego ulubionego filmu, ale załóżmy, że jest to "Jutro idziemy do kina". Uwielbiam polskie filmy, których akcja toczy się podczas wojny, być może dlatego, że bardzo lubię historię. "Jutro idziemy do kina"- niecodzienna fabuła, wspaniałe ujęcia, dobry montaż i cudowna muzyka. A mój ulubiony serial to "Czas honoru", tak dla ścisłości. ;)

2.Gdybyś miał/a wybrać jedno miejsce na ziemi do zamieszkania gdzie to by było ? Dlaczego ?
Myślę, że Warszawa. Cudowne miasto z piękną historią, która nadal w nim żyje. Do znalezienia w nim są ogromne możliwości. Fascynujące życie stolicy naszego kraju. Chciałabym je poznać.

3.Jak widzisz swoją przyszłość za 10 lat ?
Mam nadzieję, że uda mi się założyć rodzinę. Skończyć studia i znaleźć pracę, która byłaby moją pasją. Chciałabym, by moja praca była w jakiś sposób związana z pisaniem, rozpatruję dziennikarstwo. Nauczyłam się jednak, że życie jest bardzo nieprzewidywalne, dlatego nie można za wiele planować. Nie wiadomo, co Bóg da. ;)

4.Jaka była jedna z najlepszych chwil w Twoim życiu ?
Jejku, nie wiem. Mogą być lody cookies u Sowy? ;)

5.Uważasz, że Twoje otoczenie ma wpływ na Ciebie ?
Tak, bardzo duży. Cieszę się, że znalazłam w mojej klasie znajomych, którzy są mili, koleżeńscy, dobrze wychowani i rozważni. Przy nich trzeba również zachowywać się kulturalnie, a to uczy mnie wielu rzeczy. :)

6.Na czyj koncert chciał/a byś pójść najbardziej ?
Oczywiście moich idoli. Bardzo chciałabym też być na którymś finale Konkursu Piosenki Eurowizji, haha. Może gdy kiedyś uda się nam wygrać, to pojadę.

7.Masz osobę, która jest Twoją inspiracją bądź autorytetem ? Jak tak to kto to jest i dlaczego ?
Najważniejszych rzeczy nauczyłam się od moich bliskich i oni też są moją największą inspiracją. Mama wiele przeżyła, tata bardzo dużo wie i umie, a babcia jest największą skarbnicą zabawnych anegdot. 
8.Jaka jest Twoja "wstydliwa przyjemność" ? (tyczy się to też muzyki :) )
Muzyka na pograniczu popu i folkowych brzmień, o ile mogę tak to ująć. Mam słabość do ludowych melodii. Stare śpiewki mają w sobie najwięcej życia oraz największą szczerość i autentyczność, których nie wypracował żaden inny gatunek. No i obowiązkowy element folku- skrzypce!
(proszę, powstrzymajcie się od komentarza. ja z natury jestem dość osobliwa, haha :) )

9.Kto był Twoim pierwszym idolem ?
Adam z "Kryminalnych"! :)

10.Jeśli mogł/a byś porozmawiać z jedną osobą znaną na świecie kto by to był ? (Ludzie zmarli też się liczą)
Odwieczny spór między Polakami-z kim chciałbyś porozmawiać, z Piłsudskim czy Dmowskim? A dlaczego mam się ograniczać? ;) Piłsudski i Dmowski! A ze znanych ze świata, to może Sokrates.

11.Czy jesteś w tym momencie szczęśliwy/a ?
Tak. :)


Moje pytania, na które odpowiedzą nominowani
1. Ile czasu dziennie zajmuje Ci praca z blogiem?
2. Co najbardziej lubisz czytać?
3. Co najbardziej irytuje Cię u innych osób?
4. W jakim zawodzie chciałbyś/chciałabyś pracować? Dlaczego?
5. Kim miałeś zamiar być jako dziecko?
6. Jakie są Twoje trzy najważniejsze zasady?
7. Jak znajdujesz ciekawe blogi?
8. Co sądzisz o zalegalizowaniu związków partnerskich w Polsce?
9. Kim jest dla Ciebie Twoja mama?
10. W co wierzysz?
11. Jaka jest Twoja ulubiona potrawa?

Ja nominuję bloga under the water oraz Poszerzając horyzonty. Powinnam wybrać jeszcze dziewięć osób, ale... 

Niespodzianka! Każdy z Was może być jedną z nich. Jeżeli chcesz, możesz odpowiedzieć na moje pytania z LBA na swoim blogu, podając mnie jako Twojego nominującego. Byłoby fajnie, gdybyś podał/podała w komentarzu link do swojego LBA, z przyjemnością wejdę zobaczyć. :) Każdy, kto czyta ten wpis, może odpowiedzieć również w komentarzu. A co mamy się ograniczać. :)

PS Jeżeli masz do mnie jakieś pytanie, możesz zadać mi je na asku :)
www.ask.fm/SPHblog

Komentarze

 1. Bom dia
  Amei este post e me encantei em conhecer o seu blog. Ele é cheio de estilo, ótimas dicas e tem uma aparencia espetacular!!!

  viciadasemlivros911.blogspot.com.br

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło tak, że nominacja "wieloosobowa" i czytelnikowa, że tak powiem :D W odpowiedzi na jedno z tych pytań: jako dziecko miałam zamiar zostać projektantką mody
  "Kryminalni", ach. Mój kiedyśny ulubiony serial, ostatnio odświeżyłam i zaczęłam znów oglądać. Jak zwykle świetny
  Opowiastki Prawdziwe (klik)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dawno nie widziałam "Kryminalnych", dosyć często trafiam tylko na Zakościelnego. Chyba pozostał mi po nim sentyment z tego serialu. ;)

   Usuń
 3. Bardzo mi się podoba Twoja odpowiedź na pytanie 4 pierwszego LBA - jeśli chcesz coś robić, to zamiast myśleć o tym, po prostu zacznij, super! Już jakiś czas temu chciałem obejrzeć "Jutro idziemy do kina". Dzięki, że mi o nim przypomniałaś :D Pozdrawiam!
  indywidualnyobserwator.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie polecam ten film, zobacz go jak najszybciej! :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Zapraszam do skorzystania z nominacji. :)

   Usuń
 5. Gratuluję nominacji :) O tym filmie pierwszy raz słyszę ale z chęcią go obejrzę w wolnej chwili :)
  Ohh, na jakich ogniskach ty byłaś! Ja szczerze je uwielbiam, tylko oczywiście dobrzy ludzie muszą być :) Granie na gitarze i bębnach w świetle jasnych płomieni z ogniska i obserwowanie ganiających się nawzajem psów to coś co uwielbiam, jeszcze jakby do tego dodać ciepłe noce... Czego więcej chcieć od życia? :D
  Mnie osobiście nigdy nie ciągnęło do polskich miast, mam nadzieję, że na studia uda mi się wyjechać za granicę, co tam, że jestem dopiero w gimnazjum, marzyć zawsze można ;)
  Jeżeli chodzi o książki to mam dokładnie tak samo! Nawet w wersji elektronicznej nie lubię ich czytać, nie wspominając o audiobooku, po prostu o wiele więcej przyjemności z czytania posiadam gdy mogę trzymać książkę w ręce, wszędzie ją ze sobą nosić i przekładać po kolei kartka po kartce ;D
  Pozdrawiam! ^^
  dreams-lunatyk.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W kwestii ognisk- ludzie! Podstawą udanej imprezy jest dobre towarzystwo. Większość spotkań przy ogniu to był efekt uboczny długich, nudnych wieczorów na wycieczkach klasowych, a wiadomo, jak to w klasie bywa. ;P

   Usuń
 6. Twój blog jest taki...Magiczny! Tak to z pewnością odpowiednie słowo. Przepraszam, że nie odniosę się konkretnie do postu z LBA, ale chciałabym się skupić na całości Twojego "małego internetowego zakątku". Naprawdę Twój styl pisania jest tak dobry, tak lekki. Naprawdę zaparło mi dech w piersiach, nie mam pojęcia co napisać, a to nie często się zdarza!
  Zostawiam swoją obserwację i czekam na kolejne posty.
  A no i dziękuję, że zainteresowałaś się moim blogiem :)
  Pozdrawiam! xox

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jejku, dziękuję bardzo. <3 To dla mnie ogromna radość i zachęta do dalszego pisania. :)

   Usuń
 7. Szykuj się na następne pytania bo ode mnie nominację też masz :)
  http://mniejromantycznahazel.blogspot.com/p/libster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajny pomysł z nominowaniem innych...
  chętnie wpisze coś o Tb na moim blogu <3
  Zapraszam & Pozdrawiam
  piekielneniebo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie zapraszam do mojego LBA i dziękuję :D

   Usuń

Prześlij komentarz

=> Dziękuję za Twoją opinię, jest ona dla mnie bardzo cenna:)
=> Każdy komentarz jest dla mnie bardzo ważny, ale spam od razu usuwam.
=> Jeżeli podoba Ci się mój blog- zaobserwuj, by nie przegapić nowych postów. Nowi obserwatorzy to dla mnie ogromna radość i => motywacja, aby spiąć się i dbać o bloga najlepiej, jak potrafię.
=> Nie bawię się w obserwacje za obserwacje, przykro mi.
=> Podaj tutaj adres swojego bloga, chętnie go odwiedzę :)

Popularne posty z tego bloga

Bądź dla siebie łaskawy

Gdzie są granice twojej wyobraźni?

Spełniaj swoje marzenia