*

Gdy budzę się 1 sierpnia, nigdy nie wiem, co ze sobą zrobić. Potem cały dzień chodzę niespokojna i nie mogę znaleźć sobie miejsca. Nie, żebym źle się czuła. Nie wiem, co powinnam robić. Aż wybija godzina 17 i wszystkie syreny zaczynają wyć. Polska zaczyna pamiętać.

Nie wiem, co napisać. W tym roku temat rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego jest trochę bardziej napięty, bo wszystkie wielkie słowa i pisemne deklaracje stają się albo wyznaniem nieokiełznanych narodowców, albo nic nie wartych gimbopartiotów. Polska zmienia się z roku na rok i wydaje mi się, że z roku na rok coraz bardziej potrzebna jest jej świadomość, że kiedyś o nią walczono. 

Może tylko tyle- pamiętajmy.

Komentarze

 1. Ta pamieć to chyba najważniejsze, co mozemy teraz zrobić. Chociaż jak patrze na te zaniedbane groby Powstańców, to jest mi przykro. Szkoda, że warszawiacy nieszczególnie o nie zadbali (przynajmniej o te, które widziałam dzisiaj w telewizji)
  kotoanalityk.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaniedbane groby to jedno. Mnie bardziej bulwersuje inny fakt związany z powązkowskim cmentarzem, ale... szkoda gadać. :(

   Usuń
 2. niektórzy nie są zrozumieć dlaczego o 17 zaczeły wyć syreny a jak ktoś im mówi o godzinie W to otwierają szeroko oczy i pytają co to.. czasami nie rozumiem co sie dzieje z naszym pokoleniem ale no cóż nie wyuczymy całego pokolenia
  pozdrawiam słoik dżemu - klik!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja, całe szczęście, nie spotkałam jeszcze osoby, która nie wiedziałaby, dlaczego 1 sierpnia o 17.00 zaczynają wyć syreny, ale zdaję sobie sprawę, że są tacy Polacy. To przykre. Cholernie.

   Usuń
 3. Wczoraj oglądałam polimaty i czytałam przy okazji komentarze pod filmikiem i jak zobaczyłam, że jakiś koleś ma gdzieś to, że kiedyś ktoś walczyła za ojczyznę i napisał coś w stylu "mnie to w sumie wisi czy mówię po polsku czy po niemiecku" i tego typu komentarze to myślałam, że mnie coś trafi. Jak tak można? Jak?

  http://sometimes-my.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz patriotyzm staje się obciachowy. Niestety dawne wartości idą w zapomnienie.
  Poszerzając horyzonty - Klik!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze że ktoś porusza takie ważne tematy w internecie! cześć i chwała bohaterom!


  KLIK faimfashion.blogspot.co.uk

  OdpowiedzUsuń
 6. Pamięć... To naprawdę wartościowa rzecz, którą możemy obdarować uczestników powstania, innych walczących. Warto poświęcić choćby kilka minut na wspomnienie ich poświęcenia
  Opowiastki Prawdziwe

  OdpowiedzUsuń
 7. This is am amazing post<3 thanks for sharing you have an amazing blog. Do you want to support each other's blog by following each other?:) Please let me know if you do so I can follow you right back x

  kisses

  http://www.theclosetelf.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thanks for your comment :) It's so important to me. If you're honest, I'm very, very happy, because you like my post. I followed you on your blog.
   xx

   Usuń
 8. Najważniejsza jest pamięć :) Dobrze ze pamiętamy ... I <3 POLSKA
  Obs za obs? (jesli tak prosze napisz mi w kom na blogu)
  Zapraszam & Pozdrwawiam
  piekielneniebo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

=> Dziękuję za Twoją opinię, jest ona dla mnie bardzo cenna:)
=> Każdy komentarz jest dla mnie bardzo ważny, ale spam od razu usuwam.
=> Jeżeli podoba Ci się mój blog- zaobserwuj, by nie przegapić nowych postów. Nowi obserwatorzy to dla mnie ogromna radość i => motywacja, aby spiąć się i dbać o bloga najlepiej, jak potrafię.
=> Nie bawię się w obserwacje za obserwacje, przykro mi.
=> Podaj tutaj adres swojego bloga, chętnie go odwiedzę :)

Popularne posty z tego bloga

Bądź dla siebie łaskawy

Gdzie są granice twojej wyobraźni?

Spełniaj swoje marzenia